Novinky a články

Přihlášení na podzimní brigádu 2021

Drazí přátelé Karolinky,
rádi bychom Vás pozvali na podzimní brigádu, kterou uskutečníme od pátku 24.9. – úterý 28.9. (bude možné přijet i dříve, nebo si pobyt protáhnout).

V plánu jsou práce kolem úpravy terénu po zbudování nové jímky a rekultivace kolem chalupy, pokračování přípravy nových WC, práce se dřevem a mnoho dalších drobných prací na našem společném díle nazvaném Karolinka.

Budeme rádi, pokud se pracovní akce zúčastníte. Prosíme o nahlášení se dopředu proto, abychom mohli naplánovat práci, nákup potravin, potřebnou dopravu apod.
Přihlašovat se můžete vyplněním formuláře níže.

Co se týče dotazu pro koho je brigáda určená a zdali můžou jet celé rodiny – v současné situaci nemůžeme s jistotou říci, jaké budou okolnosti, tedy zejména epidemiologické. Je pro nás však prioritní stihnout dodělat naplánované práce. Přihlašování zatím není omezeno na jednotlivce či rodiny, to bude stanoveno až několik dní před akcí a následně pouze Přihlášení budou informováni co a jak vlastně proběhne.

Veškeré detaily jako je jídlo, odjezdy, nářadí, materiál,… vyřešíme blíže před akcí společně s přihlášenými brigádníky.

V případě jakýchkoliv dotazů se obraťte na kontakty níže.

Za SKM přejeme hezký zbytek dne
Adam Vošmera – Radar (606 109 402)

PS: Neváhejte o této brigádě předat všem, kteří by se chtěli této brigády zúčastnit.

Ty, kdo se chystají přijet, prosíme o vyplnění přihlašovacího formuláře:

Proběhla jarní brigáda, co se dělo?

O víkendu 14. – 16. května jsme vyrazili na již tradiční jarní pracovní pobyt na Karolinku. Průzkumná kuchyňská četa přijela již ve čtvrtek, aby nakoupila zásoby a zabydlela chalupu. V pátek večer jsme se sešli již v plném počtu (27 + pes), a to nejen z Kohoutovic a Žebětína, ale i z Poličky (Blesk také vzal proviant) a Rané (P. Ondřej Matula přiložil nejen ruce k dílu, ale poskytnul i duchovní zázemí). Večer nás pak stavbyvedoucí Lukáš seznámil s ideálním pracovním plánem. Pokračovat ve čtení „Proběhla jarní brigáda, co se dělo?“

Dopis Karolinka, listopad 2020

Ani letos jsme nezapomněli a sepsali dopis, kterým rekapitulujeme činnost společenství v roce 2020 na chalupě Karolinka.

V příštím roce nás čekají velké věci. Více se dočtete v dopise –
dopis Karolinka, listopad 2020 (600kB; .pdf)
nebo v tiskové kvalitě (7,5MB; .pdf)

Děkujeme za přízeň a podporu, bez které by Společenství nemohlo fungovat a o chalupu se starat. Všechny činnosti a investice jsou možné pouze díky vašemu zájmu o toto dílo. DĚKUJEME!

Za Společenství křesťanské mládeže
s pozdravem Tomáš Životský, DiS. – Kovboj

Jak jsme na jaře brigádničili

Dlouho dopředu jsme zvolili první prodloužený květnový víkend jako termín letošní jarní brigády na chalupě. Okolnosti kolem koronaviru nás však do poslední chvíle nechaly v napětí, zdali se akce vůbec bude moci uskutečnit. Vzhledem k aktuálním omezením jsme nakonec museli zvolit variantu bez rodin. Bylo nám to líto, ale alespoň takto to mohlo proběhnout.

Pokračovat ve čtení „Jak jsme na jaře brigádničili“

První víkend na chalupě

Proběhl první víkend na chalupě. Mělo proběhnout oficiální převzetí budovy od paní Henychové, leč z důvodu velké zimy a obavy o své zdraví nakonec paní Henychová nedorazila. My jsme ale nezaháleli. Chalupu jsme prolezli od sklepa až po půdu, důkladně jsme si ji změřili, zaznamenali a začali tvořit výkresy současného stavu. Pokračovat ve čtení „První víkend na chalupě“