Novinky a články

Jsou po jarních brigádách na chalupě nějaké novinky?

Probouzí se nový páteční den. V řece zurčí voda – letos velice málo – paprsky slunce proráží jitřní opar a snaží se prolézt mezi okny a závěsy do jedné z místností v původním mlýně, kde se zpracovávala ovčí vlna. Na palandách zde leží tři muži a spokojeně pochrupují. Ani jízda ranního spoje dlouhé vlakové soupravy je neprobudí. Hodinky ukazují 5:23 a zvenku se ozývá bušení něčeho kovového, jakoby do kolejnice. … To asi někdo začal opravovat železniční trať? Pokračovat ve čtení „Jsou po jarních brigádách na chalupě nějaké novinky?“

Dopis ke Karolince za r.2021

Vážení dárci, brigádníci, návštěvníci a také kamarádi, přátelé, farníci,

za Společenství křesťanské mládeže pro Vás i letos máme dopis o  naší celoroční činnosti s krátkou rekapitulací událostí na chalupě v Karolince společně s fotkami.

Pánu Bohu děkujeme za stálou ochranu a pomoc.

Vám všem děkujeme za veškerou přízeň, dary a podporu, bez kterých by Společenství nemohlo fungovat a o chalupu se starat.

Všechny naše činnosti a investice jsou možné pouze díky Vašemu zájmu o toto dílo. DĚKUJEME!

Na přijaté dary roku 2021, budeme v lednu 2022 vydávat potvrzení o daru.

Za celé Společenství křesťanské mládeže
s pozdravem předseda spolku Adam Vošmera – Radar

Proběhla jarní brigáda, co se dělo?

O víkendu 14. – 16. května jsme vyrazili na již tradiční jarní pracovní pobyt na Karolinku. Průzkumná kuchyňská četa přijela již ve čtvrtek, aby nakoupila zásoby a zabydlela chalupu. V pátek večer jsme se sešli již v plném počtu (27 + pes), a to nejen z Kohoutovic a Žebětína, ale i z Poličky (Blesk také vzal proviant) a Rané (P. Ondřej Matula přiložil nejen ruce k dílu, ale poskytnul i duchovní zázemí). Večer nás pak stavbyvedoucí Lukáš seznámil s ideálním pracovním plánem. Pokračovat ve čtení „Proběhla jarní brigáda, co se dělo?“

Dopis Karolinka, listopad 2020

Ani letos jsme nezapomněli a sepsali dopis, kterým rekapitulujeme činnost společenství v roce 2020 na chalupě Karolinka.

V příštím roce nás čekají velké věci. Více se dočtete v dopise –
dopis Karolinka, listopad 2020 (600kB; .pdf)
nebo v tiskové kvalitě (7,5MB; .pdf)

Děkujeme za přízeň a podporu, bez které by Společenství nemohlo fungovat a o chalupu se starat. Všechny činnosti a investice jsou možné pouze díky vašemu zájmu o toto dílo. DĚKUJEME!

Za Společenství křesťanské mládeže
s pozdravem Tomáš Životský, DiS. – Kovboj

Jak jsme na jaře brigádničili

Dlouho dopředu jsme zvolili první prodloužený květnový víkend jako termín letošní jarní brigády na chalupě. Okolnosti kolem koronaviru nás však do poslední chvíle nechaly v napětí, zdali se akce vůbec bude moci uskutečnit. Vzhledem k aktuálním omezením jsme nakonec museli zvolit variantu bez rodin. Bylo nám to líto, ale alespoň takto to mohlo proběhnout.

Pokračovat ve čtení „Jak jsme na jaře brigádničili“